نصب پریماورا P6 به صورت Standalone نسخه 20 به بالا

نصب پریماورا P6 به صورت Standalone نسخه ۲۰ و ۲۱

در این مطلب نصب نسخه P6 Professional 20.12 و ۲۱٫۱۲ به صورت Standalone آموزش داده شده است. در صورتی که نسخه شما پایین تر می‌باشد از مطالب مشابه طبق لینکهای زیر استفاده نمایید.

نصب نرم افزار پریماورا P6

برای نصب نرم افزار پریماورا, ابتدا فایل Setup.exe که در پوشه مبدأ نرم افزار در اختیار شما است را باز نموده و با انتخاب حالت Typical نرم افزار را نصب نمایید.

نکته ۱: ممکن است در نصب نرم افزار پریماورا  Error داشته باشید که اصلی‌ترین دلیل آن عدم نصب dotNet Framework می باشد. جهت رفع مشکل در پوشه redist سورس نرم افزار یک فایل که با نام NDP462 شروع شده است وجود دارد. این فایل اجرایی را ابتدا نصب نموده و مجدداً Setup.exe را باز نموده و با انتخاب حالت Typical نصب را انجام دهید.

نکته ۲: از نسخه های ۱۸٫۸ به بالاتر یعنی (۱۸٫۸، ۱۸٫۱۲، ۱۹٫۱۲، ۲۰٫۱۲، ۲۱٫۱۲ و نسخه‌های منتشر شده پس از این مطلب) نرم افزار تنها در نسخه ۶۴ بیتی ارائه شده است و حتماً Windows شما بایستی ۶۴bit نصب شده باشد.

شکل‌های زیر مراحل نصب نرم افزار پریماورا را نمایش می‌دهد. در پایان نصب پنجره‌ای نمایش داده می‌شود که مراحل تنظیم ( Config ) دیتابیس را می‌توان درخواست نمود.

P6 Professional setup

P6 Professional setup

P6 Professional setupپس از اتمام نصب پنجره زیر نمایش داده می‌شود که با انتخاب گزینه Run Database Configuration وارد مرحله تنظیم دیتابیس می‌شویم.

P6 Professional setup

نکته ۳: در صورتی که نرم افزار پریماورا نصب شده و حال می‌خواهید یک دیتابیس جدید ایجاد نمایید نیازی نیست برای پیدا نمودن این گزینه نرم افزار مجدداً نصب شود. نرم افزار را باز نموده و مطابق با شکل‌های زیر دیتابیس جدید را ایجاد نمایید.

در پنجره Login به نرم افزار از قسمت پایین با کلیک بر روی گزینه مشخص شده در شکل زیر وارد Wizard تنظیمات دیتابیس می‌شویم.

P6 Professional setupبا کلیک بر رروی Add پنجره‌ای باز می‌شود که می‌توان یک دیتابیس جدید ایجاد نمود.

P6 Professional setup

 

در صورتی که درتابیس SQLite از ورژنهای قبلی دارید می توانید با انتخاب گزینه اول (existing database) فایل مربوطه را انتخاب کنید که نرم افزار به صورت خودکار آن را Upgrade نموده و در ورژن جدید قابل استفاده می باشد.

P6 Professional setup

نام کاربری و کلمه عبور دلخواه خود را وارد نموده و سپس بر روی دکمه Next کلیک نمایید.

توجه شود که تنظیم Base Currency در نسخ قبلی وجود ندارد. اگه پنجره شما متفاوت است ایرادی ندارد و می‌توانید ادامه دهید.

P6 Professional setup

در گزینه مربوط به Sample Data پیشنهاد می‌شود حتما این گزینه را غیر فعال نمایید. در غیر اینصورت تعداد زیادی پروژه نمونه به همراه تنظیمات بسیاری که برخی از آنها گمراه کننده هستند در دیتابیس شما ایجاد می‌شود.

P6 Professional setup

پس از کلیک روی دکمه Save دیتابیس جدید ایجاد شده و قابل استفاده می باشد. پس از ذخیره دکمه Save فعال شده و میتوانید ارتباط ایجاد شده را تست نمایید.

خوب تا اینجا نصب با موفقیت به اتمام رسید. حال می‌توانید نرم افزار را باز نموده و با نام کاربری و کلمه عبور مشخص شده در زمان ایجاد دیتابیس Login نمایید.

پس از کلیک بر روی دکمه OK برای اولین بار با یک پنجره دیگر روبرو می‌شوید که به شما پیغام می‌دهد هنوز هیچ صنعتی برای این نرم افزار انتخاب نشده است. در صورتی که می‌خواهید صنعت مورد نظر را انتخاب نمایید و دیگر این پیغام را نبینید طبق شکل‌های بعدی عمل نمایید.

در منوی Admin وارد Admin Preferences شده و در بخش Industry صنعت مورد دلخواه خود را انتخاب نمایید. در صورتی که می‌خواهید بدانید صنایع چه تفاوتی با یکدیگر دارند به مطلب مرتبط مراجعه نمایید.

P6 Professional setup

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

خانهابزارهاراهکارهاوبلاگتماس